Strona Główna

Informacje o Cabo Roig
Miejscowość Cabo Roig cieszy się wspaniałym klimatem, który jest uważany za najbardziej umiarkowany w regionie całej Hiszpanii z ponad 320 słonecznymi dniami w roku. Cabo Roig charakteryzuje się szeroką linią palm oraz ogrodami składającymi się na całość tego specyficznego krajobrazu.Zaletą jest umiejscowienie pięknych plaż i parków, co czyni z Cabo Roig atrakcyjnym miejscem na urlop czy weekendowy wypoczynek . Spacer promenadą Maritime, 1wzdłuż linii brzegowej, pozwoli odkryć wiele cudownych widoków, piaszczystych plaż Costa Blanca oraz klifów. W okół Cabo Roig znajduje się wiele pół golfowych z wypożyczalniami sprzętu.

Bliżej przystani, zaraz przy historycznej strażnicy znajduje się wspaniała restauracja, a samo miasto szczyci się swoimi najwyższej klasy barami i nocnym życiem. Miejscem wartym zobaczenia w Cabo Roig jest zabytkowa wieża z XVI wieku. Została ona wybudowana w celu ostrzegania o atakach piratów, którzy w tamtych czasach atakowali wybrzeże Cabo Roing.

Zachwycające klify i widoki zachęcają do spaceru od La Zenia do Cabo Roig. Jest to świetny sposób na odpoczynek rano jak i wieczorem. Podczas spaceru można podziwiać piękne widoki na wybrzeże. Dla lubiących nocne życie, Cabo Roig będzie idealnym miejscem bowiem znajduje się tu wiele barów i restauracji wdłuż ulicy Calle Isla de Tabarca, w których życie tętni do białego rana. Bez względu na wiek czy zainteresowania każdy znajdzie tu odpowiednią 2alternatywę dla siebie. Plaże, baseny, pola golfowe, restauracje, bary, sklepy i mnóstwo atrakcji na pewno spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.

Jedną z główną atrakcji Cabo Roig stanowią wspaniałe piaszczyste plaże odznaczone statusem niebieskiej flagi, wzdłuż wybrzeża Costa Blanca.

Dwie główne plaże na Cabo Roig (Cala Capitan i Cala Caleta) są czyste i bezpieczne dla dzieci. W odległości spaceru znajdują się również plaże: La Zenia, Playa Flamenca i Campoamor.